KSI: Të hiqen maskat në shkollat e mesme! Të mundësohet organizimi i ekskursioneve

Komisioni për Sëmundje ngjitëse në mbledhjen e sotme rekomandoi që të hiqen maskat në shkollat e mesme për nxënësit ndërsa për personelin teknik dhe arsimtarët mbetet masa për mbajtjen e maskave.

Gjithashtu në bazë te asaj qe e pamë trendi epidemiologjik ëhtë në rënie është ulur numri të hospitalizuarve po zbrazen kapacitetet spitalore javën e ardhëshme presim të lehtësojmë masat edhe më shumë, deklaroi zëdhënësi i Komisionit për Sëmundje Ngjitëse Zllate Mehmedoviç.

Ndryshe, dje Qeveria miratoi vendimin me të cilin hiqet obligimi për mbajtje të maskave për nxënësit e shkollave fillore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rusia hakoi komunikimet satelitore ditën që nisi pushtimin e Ukrainës

Story i radhës

Rusia fokusohet në lindje të Ukrainës – intenstifikohen sulmet

Të fundit nga