KSI propozon heqjen e maskave për nxënësit e shkollave fillore

Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e mbajtur sot, ka vendosur që t’i rekomandojë qeverisë lehtësimin e masave anti-covid në shkolla.

Nga KSI në konferencë për shtyp, njoftuan se do t’i propozojnë qeverisë që të hiqet detyrimi për mbajtjen e maskave mbrojtëse në shkolla, vetëm për nxënësit, ndërkohë që mbetet për mësimdhënësit dhe stafin teknik.

KSI gjithashtu rekomandon rritjen e kapaciteteve nga 50 në 70 për qind në objektet e mbyllura si kinema dhe teatro.

Ndwrkaq masa e fundit ka të bëj me certifikatat e vaksinimit të cilat nuk do të vlejnë në hapësirat e jashtme të kafeneve dhe restoranteve.

Story i mëparshëm

Xiaomi lançon 12 Pro në mbarë botën

Story i radhës

Selami dhe Shabani: Bashkpunimi mes dy Institucioneve në këtë kohë krize ekonomike shumë i rëndësishëm

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish