KSI pritet të diskutoj për masat e reja restriktive

Për sot është paraparë mbledhje e Komisionit për Sëmundje Infektive, ku pritet të analizohet pasqyra epidemiologjike dhe të vendoset nëse Maqedonia e Veriut ka nevojë për masa të reja restriktive.

Autoritetet shëndetësore vlerësojnë se masat që aktualisht janë në fuqi do të japin rezultate. Së fundmi qeveria me rekomandim të autoriteteve shëndetësore miratoi masat: mbajtja e detyrueshme e maskës në ambiente të hapura, ndalesa për grupim të më shumë se katër personave gjatë 24 orëve, mbyllja e objekteve gastronomike pas orës 21:00.

Në lidhje me: KSI pritet të diskutoj për masat e reja restriktive, përfshi edhe orën policore

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

110 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 17 prej tyre janë në gjendje të rëndë

Ngjarja e ardhëshme

Shkencëtari turk i firmës që zhvilloi vaksinën anti-COVID-19: Jeta normale kthehet dimrin e ardhshëm

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian