Kryetari i Sindikatës së Naftëtarëve me Covid: Jam shumë i rënduar

Kryetari i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj ka rezultuar me Covid.

Ai është drejtuesi kryesor i grevës së urisë së naftëtarëve në Ballsh.

Ja njoftimi i plotë:

Të nderuar kolege, sot u be dita e gjashtë që unë nuk gjendem mes jush, por çdo moment të ditës dhe natës, une jam aty me ju.

Sot mora dhe testin, pozitiv. Jam shumë i rënduar nga ana shendetësose, është kura e 4 e ilaçeve që nderrova sot.

Po shoh keto ditë që janë hedhur në veprim për prishjen e grevës, disa krimba qe dhe toka nuk i do. Greva është e grave, ju nëse doni ju qendroni pranë, vendimin se kur du dalin e marin vetëm ato. Une dhe nesër të me vije vdekja do jem mes jush, siç kemi nje vite që luftojmë bashkë. Veprimi i radhës nese s’gjejme zgjidhje, do çudisë boten, dhe ne e mbajmë fjalen. Gjendjuni pranë grave Heroina.

Ngjarja paraprake

Kryeministri spanjoll: Në Spanjë janë 3 milionë të infektuar, muaj të vështirë na presin

Ngjarja e ardhëshme

Maqedoni-Kosovë-SHBA, marrëveshje për rrjetin 5G

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian