Kryetari i Leposaviqit mbetet i bllokuar – do ta kalojë natën brenda objektit të komunës

Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur akoma i bllokuar në objektin e komunës.

Ai ka filluar punën që nga ora 06:30 e mëngjesit dhe akoma është duke qëndruar aty.

Siç merr vesh klani ai është brenda me vëllaun e tij dhe do ta kalojë natën aty, për shkak se nuk ka si të largohet.

Ndryshe, gjatë ditës në Leposaviq kanë protestuar serbët që nga orët e para të mëngjesit, teksa më vonë një pjesë e tyre është shpërndarë.

Njëjtë kanë protestuar edhe në komunën e Zubin Potokut dhe në Zveçan, ku në këtë të fundit pati tensione më të mëdhë, pasi mbetën të lënduar rreth 25 trupa të KFOR-it.

Story i mëparshëm

“Berishës i dhemb se i kam marrë të djathtët”/ Doshi: E kanë braktisur, Basha punoi për Benet Becin në Shkodër

Story i radhës

Tensionet në veri, Meta: Vuçiçi duhet ta largojë ushtrinë nga kufiri i Kosovës

Të fundit nga