Kryetari i KE-së, Charles Michel sot për vizitë zyrtare në Shkup

Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel, sot arrin në Shkup në kuadër të bisedimeve për propozimin francez për kornizën negociuese.

Këtë informacion e kanë konfirmuar për Agjencionin Informativ të Maqedonisë, burime të larta diplomatike të BE-së.

Siç mësohet, qëllimi i vizitës së Michel është të tregojë mbështetjen e BE-së për propozimin francez dhe të konfirmojë përkushtimin e unionit për integrimin e Maqedonisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E rëndë në Kosovë, mbytet fëmija 1 vjeç në pishinë

Story i radhës

HBO Max ndërpret produksionet në Evropë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish