Kryetari i BDI-së pritet në darkë pune nga ambasadori francez

Me ftesë të Ambasadorit francez, Sh. T. z. Siril Bomgartner, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, u prit në darkë pune në Rezidencën e Francës.

Në takim u diskutua për zhvillimet politike shoqërore në vend dhe në rajon, si dhe për zgjidhjen e problemit mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë në perspektivën e integrimit europian.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ahmeti-Bomgartner: Prioritet i RMV-së, tejkalimi i problemit me Bullgarinë dhe integrimi në BE

Story i radhës

Italia: Menjëherë negociatat me Tiranën e Shkupin

Të fundit nga