Kryetari i BDI-së, Ahmeti takon Alen Le Rua

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot është takuar me diplomatin francez dhe ish ambasador e zyrtarë i lartë i BE-së, Alen Le Rua.

Sipas asaj që ka publikuar Ahmeti në rrjetet sociale, diskutimi mes tyre është bërë mbi 20 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit, kontesti me Bullgarinë, dialogu mes Kosovës dhe Serbisë dhe çështje tjera të rëndësishme në vend e rajon.

“Kënaqësi e veçantë të takoj sërish z. Alen Le Rua, ish ambasador dhe zyrtarë i lartë i Bashkimit Europian, diplomat i shkëlqyer francez, mik i rajonit dhe kontribues në proceset e dy dekadave të fundjt. Diskutuam mbi 20 vjetorin e marrëveshjes së Ohrit, kontestit me Bulgarinë dhe rreth dialogut midis Kosovës dhe Serbisë. Të gjitha sukseset tona janë të përbashkëta me miqtë tanë ndërkombëtar”, është shprehur kështu Ahmeti pas takimit.

Ngjarja paraprake

Karakteri i errët i pilotit me fytyrë engjëllore, psikiatri: Babis Anagnostopoulos një njeri pa ndjenja, nuk kërkon...!

Ngjarja e ardhëshme

Deklarata e Dendias, Vasili i drejton 19 pyetje kryeministrit Rama

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian