Kryetarët veriorë sot nisin punën në komuna

Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në këto komuna.

Kujtojmë se të premtën pati tensione me shkuarjen e tyre nëpër objektet komunale, ku edhe u ngritën flamujt e Kosovës e u hoqën ata serbë.

Për situatën në veri kanë reaguar edhe bashkësia ndërkombëtare, të cilët kanë bërë thirrje të mos ketë provokime dhe çështjet të zgjidhen me dialog.

Po ashtu edhe dje Kosova është kritikuar nga Viola Cramon e cila vizitoi veriun.

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor për nesër, e hënë 29 maj 2023

Story i radhës

U zgjodh për herë të tretë president, rrugëtimi politik i “sulltanit” që ka udhëhequr për 20 vite Turqinë

Të fundit nga