Kryeministrja serbe nesër për vizitë në RMV

Beograd, 15. juna 2017 – Kandidat za premijera Srbije Ana Brnabic zahvalila je predsedniku Srbije na ukazanom poverenju i istakla da joj je cast, ali i da je svesna odgovrnosti koju preuzima. “Zelim da zahvalim Predsedniku na ukazanom ogromnom poverenju da vodim Vladu Srbije i nastavim reforme sa nesmanjenom posvecenoscu i snagom”, rekla je Brnabic u prvoj izjavi za javnost nakon sto je predsednik Srbije predlozio za mandatara. FOTO TANJUG / DRAGAN KUJUNDZIC / bb

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq, nesër do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut, njofton AIM.

Ajo do të realizojë takim me homologun e saj në Maqedoninë e Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Nga qeveria serbe njoftojnë se pas takimit, Brnabiq dhe Kovaçevski do të marrin pjesë në panelin “Ndërtimi i të ardhmes me prosperitet: Roli i bashkëpunimit rajonal”, që do të mbahet në kuadër të Samitit “Maqedonia 2025”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Cool Cola jo Coca Cola/ Rusët marrin pije të gazuara zëvendësuese

Story i radhës

(VIDEO) Vazhdon bllokimi aktiv i Kuvendit, më 18 qershor protesta

Të fundit nga