Kryeministrja daneze: Danimarka është goditur nga sulmi mizor

Kryeministrja daneze, Mette Frederiksen pas sulmit në një qendër tregtare në Kopenhagë tha se Danimarka është goditur nga një sulm mizor

Mette Frederiksen thotë se dëshiron të inkurajojë danezët që të qëndrojnë së bashku.

Dhe të mbështesin njëri-tjetrin në këtë kohë të vështirë.

Ajo gjithashtu ka shprehur ngushëllime për familjet që humbën të dashurit e tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Johnny Depp urdhërohet të paguajë 38,000 dollarë pas gjyqit me aktoren

Story i radhës

Horoskopi javor për periudhën nga 04 – 11 korrik

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish