Kryeministri i Kosovës, Hoti sot viziton Shkupin

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot zhvillon vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të kryeministrit Zoran Zaev.

Takimi ndërmjet dy kryeministrave do të mbahet në orën 14:00. Me rastin e kësaj vizite, Kryeministri Hoti do të zhvillojë edhe takime tjera me liderë politikë në vend.

“Gjatë vizitës zyrtare në Maqedoninë e Veriut, do të nënshkruhet Memorandum i Bashkëpunimit për krijimin e Rrjeteve të pastërta 5G në mes të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti dhe Nën Sekretarit të Shtetit për Rritjen Ekonomike, Energjinë dhe Mjedisin, z. Keith Krach”, thuhet në njoftimin e kumtesën e kryeministrisë.

Për shkak të pandemisë mediat nuk do të jenë prezente në këto takime.

Ngjarja paraprake

Komiteti i Senatit miratoi emërimin e Barrett-it për Gjykatën e lartë pavarësisht bojkotit të demokratëve

Ngjarja e ardhëshme

Që nga sot, ky shtet e bën të detyrueshme maskën në çdo ambient

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian