Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, nesër për vizitë zyrtare në RMV

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Hoti në SHkup do të realizojë takim me kryeministrin Zoran Zaev, ndërsa takime zyrtare do të kenë edhe me delegacionet e dy vendeve , pas çka do të vijojë pres konferencë e përbashkët në ora 15:00 në Qeveri .

 

Ngjarja paraprake

Evakuohet një stacion treni në Lyon, një grua bërtiti “Allahu Akbar” dhe kërcënoi me eksploziv

Ngjarja e ardhëshme

Roma fiton falë shqiptarit, Napoli zhgënjen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian