Kryeministri i Australisë viziton Irpin

Kryeministri australian Anthony Albanese, vizitoi Irpinin të dielën duke thënë se ishte “e tmerrshme” të shihje ndërtesa banimi të shkatërruara nga bombardimet.

“Dhe këtu kemi çfarë – qartësisht një ndërtesë banimi.

Një tjetër vetëm pas saj. Sulmuar brutalisht.

E dini, ky është një krim lufte”, tha ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

NATO, kryeministri Rama dhe liria e shtypit në Shqipëri

Story i radhës

Ju paralajmërojnë ekspertët, nëse udhëtoni me makinë gjatë ditëve të nxehta, shmangni patjetër këtë gabim

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish