Kryediplomati iranian do të udhëtojë për vizitë pune në Turqi

Ministri i Punëve të Jashtme i Iranit, Javad Zarif, ka njoftuar se këtë fundjavë do të udhëtojë për vizitë pune në Turqi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministri iranian do të diskutojë marrëdhëniet dypalëshe midis Turqisë dhe Iranit, si dhe çështjet aktuale rajonale dhe ndërkombëtare.

Sipas burimeve diplomatike, takimet e të shtunës do të mbahen në Stamboll. .

Ngjarja paraprake

“Dua të jetoj, jo thjesht të mbijetoj”, Euronews: Kosova dhe problemi i ikjes së trurit

Ngjarja e ardhëshme

Rëndësia e takimeve të rregullta të ekipit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian