KRU “Gjakova” thirrje qytetarëve që të mos hedhin mbeturinat në rrjetin e kanalizimit

KRU “Gjakova” ka kërkuar nga qytetarët që mos hedhin mbeturina në rrjet të kanalizimit, meqë kjo po bllokon.

“Si pasojë e abuzimit nga qytetarët duke hedhur mbeturina të ndryshme në rrjet, po shkaktohet bllokimi i kanalizimeve dhe paraqit probleme të shumta për kthimin e rrjetit në gjendje normale, gjegjësisht zhbllokimin e tij”, thuhet në njoftimin e KRU “Gjakova”.

Ekipet e mirëmbajtjes së KRU “Gjakova” janë vazhdimisht në terren në mirëmbajtjen e rrjetit të kanalizimit si pastrimin e pusetave, zhbllokimin e kanalizimeve. 

Ngjarja paraprake

Mos! 7 gjërat që nuk duhet të bëni pasi ndaheni nga partneri!

Ngjarja e ardhëshme

Seattle Storm, fiton titullin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian