Kroaci, regjistrohet tërmet me magnitudë 4,9 ballë

Një tërmet me magnitudë 4,9 ballë tronditi Kroacinë, sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC), transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërmeti u regjistrua pasdite në një thellësi prej dhjetë kilometrash.

Epiqendra e termetit ishte 11 kilometra në veriperendim të Posedarja-s pranë Zadrit dhe 119 kilometra nga Spliti.

Tërmeti gjithashtu u ndie dhe nga qytetarët e Bosnjë e Hercegovinës, në zonën e Bihaçit.. .

Ngjarja paraprake

Varroset kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi

Ngjarja e ardhëshme

Ilaçe kontrabandë me autobus nga Italia në Vlorë, arrestohen 2 shoferët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian