Krizë golash për Ronaldon, kishte 10 vjet që nuk i ndodhte

Cristiano Ronaldo, një “mbledhës” rekordesh dhe titujsh gjatë karrierës së tij të gjatë, po përballet me vështirësi në eksperiencën e tij të dytë në Angli me Manchester United, siç konfirmojnë shifrat.

Sulmuesi portugez, i cili së fundmi festoi ditëlindjen e tij të 37-të, përfundoi një seri prej pesë ndeshjesh pa shënuar, diçka që ndodhi për herë të fundit në vitin 2010, sa i përket klubeve, siç raporton gazeta italiane “Gazzetta dello Sport”.

Ai festoi golin e tij të fundit këtë herë në fitoren 3-1 të United ndaj Burnley më 30 dhjetor. Që nga ai gol, ai nuk arriti të shënonte, shkruan albeu.

Për të gjetur një “burnout” të ngjashëm të CR7, ai do të duhet të kthehet në vitin 2010, kur veshi fanellën e Real Madridit. Ai nuk e gjeti rrjetën për dy ndeshjet e fundit të La Ligës 2009/2010 dhe nuk shënoi në tre të parat e 2010/2011.

Gjithashtu në vitin 2018, ai nuk shënoi në dy ndeshjet e fundit me Portugalinë në Botërorin 2018 dhe nuk gjeti rrugën e golit në tre ndeshjet e para të ligës me Juventusin.

Cristiano Ronaldo ka shënuar tetë gola në 19 ndeshje në Premier League për United, madje ka shënuar dy gola kundër Newcastle dhe Arsenal.

Performanca e tij në Champions League ishte shumë e ndryshme, ku shënoi më shumë gola se ndeshjet që luajti: Gjashtë gola në pesë ndeshje. Pa kontributin e tij, “Djajtë e Kuq” nuk do të kualifikoheshin në fazën 1/16 të turneut..

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sela edhe 4 vite në krye të ASH-së? Flet Taravari

Story i radhës

Turqia kërcënon me bllokim Zërin e Amerikës dhe mediat e tjera ndërkombëtare

Të fundit nga