Kristoffersen sërish fiton në Kranjska Gora

Skiatori norvegjez, Henrik Kristoffersen, ka fituar në sllallomin e madh të Kupës së Botës, që u mbajt në Kranjska Gora të Sllovenisë. 

Kristoffersen përsëriti suksesin e të shtunës ku fitoi në sllallom e madh e sot po të njëjtën disiplinë.

Ai zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 2:18,13 minuta, me kohë më të mirë për 23 qindtat se austriaku Stefan Brennsteiner. 

Zvicerani Marco Odermatt renditet në pozitën e tretë me kohë më të dobët për 27 qindtat se pozita e parë.

Renditja

1. Henrik Kristoffersen (Norvegjia) 2:18,13
2. Stefan Brennsteiner (Austria) +0,23
3. Marco Odermatt (Zvicra) +0,27
4. Lucas Braathen (Norvegjia)    +0,44
 5. Alexander Schmid (Gjermania) +0,54
 6. Gino Caviezel (Zvicra) +0,68
 7. Manuel Feller (Austria)    +0,72
 8. Lie Mcgrath (SHBA)    +0,93
 9. Loic Meillard (Zvicra)    +1,09
10. Zhan Kranjec (Sllovenia)    +1,37

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

3 këshilla si ta nisni sa më mirë ditën

Story i radhës

LSI dënon dhunën në protestë: E patolerueshme! Të largohet ministri i Brendshëm dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish