​Krishtlindjet e familjes mbretërore do të jenë të vështira pa mbretëreshën Elizabeth

Një ish-punonjës i pallatit pranon se mungesa e mbretëreshës Elizabeth do të jetë “e vështirë” për familjen mbretërore.

Monarkia më jetëgjate e Britanisë vdiq në shtator, në moshën 96-vjeçare dhe një ish-punonjëse e pallatit beson se ajo do të jetë në mendjen e familjes mbretërore kur të mblidhen në Sandringham.

“Do të jetë e vështirë, pasi Mbretëresha ishte gjithçka që ata dinin, si shumica e Britanisë. Viti i parë është më i vështiri, pasi është gjithmonë i pari nga gjithçka që vëreni,” tha një burim për People.

Mbreti Charles, vëllezërit e motrat e tij dhe Princi William pritet të mblidhen të gjithë në Sandringham gjatë Krishtlindjes.

Megjithatë, Princi Harry – djali më i vogël i Charles – dhe gruaja e tij, Dukesha e Sussex, nuk pritet të bashkohen me familjen e tyre në Britani të Madhe.

Seriali dokumentar i çiftit mbretëror, “Harry dhe Meghan”, u transmetua së fundmi në Netflix dhe në shfaqje, Harry pohoi se dikur ishte “bllokuar” të kalonte kohë me mbretëreshën.

Princi 38-vjeçar dhe gruaja e tij e dinin vonë në 2019 se donin të fillonin një jetë të re jashtë shtetit, dhe gjyshja e tij ishte në dijeni të betejave të tyre dhe i ftoi ata të diskutonin situatën me të.

“Ajo e dinte që ne po i kishim vështirë gjërat, i kisha folur shumë herë për këtë. Ajo tha se nuk kishte plane për javën dhe tha: “Pse nuk dilni dhe pini çaj, qëndroni natën, ju dhe Meghan””, tha Harry.

Megjithatë, çifti u tha më pas nga një ndihmës se takimi u anulua sepse mbretëresha ishte shumë e zënë për t’i parë.

Harry, i cili tani jeton në Kaliforni me gruan dhe fëmijët e tyre, kujtoi mbretëreshën duke thënë: “Nuk e dija se isha i zënë, më thanë se jam i zënë. Në fakt më kanë thënë se jam i zënë gjatë gjithë javës.”

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dronët Bayraktar në Shqipëri, Rama: Do të trajnohen më shumë se 30 njerëz për t’i përdorur

Story i radhës

Rrëmbehen katër persona në veri të Kosovës, dërgohen në Serbi

Të fundit nga