Kris Jenner thotë se ajo dhe familja ishin të tronditur kur mësuan se burri i saj po ndërronte gjininë

E vetëshpallura ‘mamaja’ e familjes Kardashian u ul për një bisedë me Kristina O’Neill për WSJ. Revista ndau disa përjetime në lidhje me jetën e saj personale.

Në mënyrë të veçantë, ylli i reality-shout, 65-vjeçare u shpreh se ajo dhe familja e saj nuk kishin qenë të njohur me procesin e tranzicionit gjinor dhe e përshkroi atë si një “tronditje” kur zbuluan se Caitlyn do të kalonte në atë proces.

“Unë mendoj se një nga gjërat më interesante që të gjithë kemi mësuar ishte se askush prej nesh nuk kishte kaluar diçka të tillë më parë në një milion vjet,” u shpreh ajo.

Jenner gjithashtu vuri në dukje se familjes së saj iu desh të merrej me përvojën ndërsa kaloi dhe u përpoq të qëndronte sa më e hapur dhe mbështetëse.

“Ne nuk dinim si ta përpunonim atë dhe ishte një proces, ishte një tronditje dhe pastaj ishte një realitet, dhe ishte diçka që ne duhej ta thithnim dhe të përpiqeshim të mbështjellnim kokën dhe të mësonim”, kujtoi ajo.

Personaliteti i rrjeteve sociale vazhdoi të trajtojë perceptimin publik të përvojës së familjes së saj me tranzicionin e ish-it të saj dhe pranoi se ishte një periudhë e vështirë për të gjithë.

“Jam e sigurt se shumë njerëz që janë fansa të shfaqjes sonë nuk e prisnin as atë dhe ishin kaq të hutuar në disa raste, sepse ka kaq shumë mënyra të ndryshme për ta parë atë. Unë mendoj se kalimi i tij ishte vetëm një ditë në të njëjtën kohë, me të vërtetë, unë nuk kisha përvojë në diçka të tillë më parë, kështu që thjesht po përpiqesha ta kuptoja”, deklaroi Kris.

Jenner vazhdoi të kujtonte se si fëmijët e saj ishin në fund të fundit përparësia e saj kryesore gjatë asaj periudhe kohore dhe pranoi se ajo nuk e trajtonte domosdoshmërisht gjithçka në mënyrën e duhur ndërsa kujdesej për ta.

“Unë jam nëna e fëmijëve”, kështu që përpjekja për të lundruar ishte e vështirë sepse doja të isha prindi më i mirë që mund të isha dhe të bëja gjënë e duhur dhe nuk e dija gjithmonë se çfarë do të thoshte kjo në atë situatë”, tha ajo.

 

Ylli i reality-shout vazhdoi të flasë për marrëdhënien e saj aktuale me ish-bashkëshortin e saj dhe vuri në dukje se, përmes fëmijëve të tyre, ata do të qëndronin të lidhur për jetën.

Jenner e përshkroi lidhjen e saj me Caitlyn, 71 vjeç, si ‘shumë e respektueshme, është babai i dy fëmijëve të mi, dhe kështu që flet shumë’.

Ish-çifti ishte martuar nga 1991 deri në ndarjen e tyre më 2013, me divorcin e tyre duke u finalizuar dy vjet më vonë.

Gjatë kohës së tyre së bashku, çifti mirëpriti dy vajzat me emrin Kendall dhe Kyle, përkatësisht 25 dhe 23 vjeçe. /Lajmi.net/

Ngjarja paraprake

Ngjarja në Kurbin, SHÇBA jep detaje: Konflikti ndodhi pasi policët tentuan të kontrollojnë një lokal

Ngjarja e ardhëshme

Muharremaj: Në zgjedhjet e tetorit do të fitojë sërish bindshëm

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian