Kreu i BFI-së, Fetahu: Korrupsioni është vepra më e mallkuar në Islam

Nuk ka ardhmëri të një kombi e shoqërie, pa stabilizim ekonomik. kështu në Klan Debat vlerësoi kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu.

Sipas tij, kriza në vendet e Ballkanit përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut, qëndron tek korrupsioni si dukuri e përhapur.

“Duhet të fillojmë nga lufta e ashpër kundër korrupsionit. Korrupsioni është vepra më e mallkuar në Islam. është kancer i shoqërisë. Nëse duam të gjejmë se pse ka krizë në shumë vende të Ballkanit dhe të botës, mos mundoheni të gjeni kushedi se çfarë përgjigjeje. Përgjigjja qëndron në korrupsion, në keqpërdorimin e mjeteve që janë shoqërore e që unl i quaj ‘vakëf’. Këtu është segmenti kryesor”, deklaroi Shaqir Fetahu.

Story i mëparshëm

Ronela Hajati paralajmëron projektin e ri

Story i radhës

Përplasen 4 makina në dalje të Elbasanit, dëme të shumta materiale

Të fundit nga