Kremlini: Putin ka mbështetjen absolute të popullsisë

Përveç cilësimit të helmimit të dyshuar të miliarderit rus Roman Abramovich pjesë të “luftës së informacionit”, ka pasur disa rreshta të tjera që kanë dalë nga Kremlini mëngjesin e sotëm, përmes Reuters.

 Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov thotë:

Vladimir Putin ka “mbështetjen absolute” të popullsisë, me një rritje mjaft të madhe në të dhënat e sondazheve, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Dialogu midis SHBA-së dhe Rusisë përfundimisht do të jetë i nevojshëm, por marrëdhëniet në mënyrë të pashmangshme do të ndikoheshin nga “fyerjet personale” nga presidenti Joe Biden.

Rusia dëshiron të mbetet një furnizues i gazit, por kompanitë e huaja do të duhet të paguajnë rubla.

Ne do të dimë sot apo nesër nëse bisedimet e paqes, që po zhvillohen aktualisht në Turqi, janë premtuese.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zogaj do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Franca – Afrika e Jugut

Story i radhës

Nuredini: Edhe gjykatat duhet të japin kontributin e tyre në ruajtjen e mjedisit jetësor

Të fundit nga