“Krejt tjetër”, ky është slogani i Vetëvendosjes për zgjedhjet në Shqipëri

“Krejt dhe drejtë” ishte slogani i Vetëvendosjes së Albin Kurtit me të cilin i fitoni 50% të votave në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë.

E me diçka të ngjashëm, LVV-ja në Shqipëri, që drejtohet nga Boiken Abazi, do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.

Veç se “krejt” është zëvendësuar me “tjetër”, duke e formuar “Krejt Tjetër”, si slogan.

“Slogani ynë për zgjedhjet e 25 prillit”, ka shkruar Abazi në facebook-un e tij, derisa ka lansuar sloganin dhe numrin me të cilin LVV-ja garon për herë të parë në zgjedhjet në Shqipëri.

LLV-ja në zgjedhjet e 25 prillit garon në listë me tre kandidatë, në tre zona të ndryshme. Boiken Abazi për Tiranë, Iliz Shehu për Lezhë dhe Kreshnik Merxhani për Gjirokastër. 

Ngjarja paraprake

Norvegjia nuk do të rifillojë ende me përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Ngjarja e ardhëshme

E tradhtuan keq Demollin! !

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian