Krasniqi pas fitores: Kam pritur plotë 15 vjet për këtë moment!

Robin Krasniqi mbrëmë arriti që të shpallet kampion i botës në dy kategori WBA dhe IBO, pasi mposhti kampionin gjerman, Dominic Boesel.

Krasniqi e vendosi fitoren në rundin e tretë me një super-nokaut, që bëri krenarë mijëra shqiptarë në gjithë botën.

Pas meçit foli edhe Robin Krasniqi, ku tha se ka pritur plotë 15 vjet për këtë meç:

”Kjo luftë zgjati 15 vjet. Kam përjetuar ulje dhe ngritje, kam qarë. Shumë falënderime për të gjithë që besuan në mua.

”Unë uroj që Dominic të kthehet i fortë. Ne jemi një familje e madhe, ne fitojmë së bashku, ne humbasim së bashku”.

Ngjarja paraprake

​Sot ndërpritet qarkullimi në rrugën Prishtinë-Ferizaj

Ngjarja e ardhëshme

Juventus mund ta humbas mbrojtësin Demiral, turkun e duan katër skuadra në Angli

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian