KPK shkarkon nga detyra gjykatësen e Apelit, Maria Qirjazi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Maria Qirjazi.

Maria Qirjazi ka një karrierë të gjatë në sistemin e drejtësisë, ku ka punuar për më shumë se një dekadë si gjyqtare në Gjykatën e Apelit të Gjirokastrës. Prej vitit 2013, Qirjazi e ushtron funksionin në Gjykatën e Apelit të Tiranës.

Gjyqtarja Qirjazi rezulton me burime të pamjaftueshme financiare për të justifikuar shtesën e aseteve ekonomike.

Gjykata e Apelit aktualisht ka 9 gjyqtarë, nga 31 që duhet të ketë në total. Ndërkohë që janë në pritje për shqyrtim plot 14.500 dosje.

Ngjarja paraprake

Finlanda mbyll baret, restorantet dhe shkollat për 3 javë

Ngjarja e ardhëshme

Mbetet jashtë Haaland

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian