Kovid 19 RMV/ Asnjë humbje jete, 3 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.342 testime për coronavirus, ndërsa 3 raste kanë rezultuar pozitiv.

Të tre rastet e reja janë në qytetin e Shkupit.

Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë person i vdekur, si pasojë e COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 6 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 155.676, prej të cilëve 149.967 janë shëruar, ndërsa 5.484 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (28 qershor) është 255.

Ngjarja paraprake

Pse duhet të përdorni lidhëset spirale për flokët dhe jo ato të zakonshmet

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Në gusht mund t’i jepet fund epidemisë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian