Kovid 19 RMV/ 6 të vdekur,535 raste të reja.Shërohen 168 pacientë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se brenda 24 orëve janë bërë 2445 testime, ndërsa janë regjistruar 535 raste të reja me Covid-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 168 persona të shëruar.

Ndryshe kanë ndërruar jetë 6 persona, një 66 vjeçar nga Manastiri, një 57 vjeçar nga Kumanova, një 72 vjeçar nga Prilepi, një 69 vjeçar nga Velesi dhe një 55 vjeçar nga Negotina.

Ngjarja paraprake

Djali nga Kosova që la në gjumë grekët!

Ngjarja e ardhëshme

Jonuz i jep fund papunësisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian