Kovid 19 RMV/ 5 të vdekur, 934 raste të reja.Shërohen 454 pacientë

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve.Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

Regjistrimet e fundit/ Të shtunën mbyllet në 36 universitetet publike dhe private

Ngjarja e ardhëshme

Nesër pritet të merren masa kufizuese për Prishtinën, Ahmeti thotë se s’është i njoftuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian