Kovid 19 RMV/ 40 të vdekur,591 raste të reja.Shërohen 439 pacientë

Coronavirus virus outbreak and coronaviruses influenza background as dangerous flu strain cases as a pandemic medical health risk concept with disease cells as a 3D render

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 683 testime të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 591 kanë rezultuar pozitivë, ose 53% e të testuarve, më i larti që prej fillimit të pandemisë. Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 40 viktima, edhe ky është numri më i lartë i viktimave i regjistruar në 24 orë që prej fillimit të pandemisë. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 439 persona.

Ngjarja paraprake

Mickoski: Qeveria nuk është transparente me atë që po ndodh me Bullgarinë

Ngjarja e ardhëshme

ATP Finals/ Djokovic mposht lehtësisht Schwartzmanin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian