Kovid 19 RMV/ 4 të vdekur, 408 raste të reja.Shërohen 280 pacientë

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 2140 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me virusin korona, 408 persona janë diagnostifikuar me Covid-19.

Shkup-227, Kumanovë-12, Shtip-15, Prilep-4, Tetovë-34, Strugë-5, Veles-15, Manastir-10, Ohër-23, Kavadarc-4, Gostivar-2, Strumicë-18, Kriva Pallankë-6, Radovish-7, Koçan-4, Demir Hisar-4, Pehçevë-2, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-6, Resnjë-1 dhe Negotinë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 280 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-148, Kumanovë-3, Shtip-17, Prilep-16, Tetovë-18, Strugë-4, Veles-4, Manastir-8, Ohër-3, Kavadarc-8, Gostivar-3, Gjevgjeli-9, Strumicë-12, Kriva Pallankë-6, Radovish-2, Koçan-3, Probishtip-4, Berovë-1, Vallandovë-2, Kratovë-2, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-4 dhe Negotinë-1.

Ndërkaq betejën me virusin korona e kanë humbur katër pacientë gjatë 24 orëve të fundit.

Ngjarja paraprake

​Mbi 40 milionë të infektuar me koronavirus në botë

Ngjarja e ardhëshme

Basha për sfidën me Muratpashën: Me Ferizajn do të kthehem me rezultat pozitiv nga Turqia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian