Kovid 19 RMV/ 317 raste të reja, 4 viktima. Shërohen 104 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit (06/07.10.2020) nga 1990 teste të kryera 317 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Shkup-182, Kumanovë-12, Dibër-3, Shtip-13, Prilep-5, Tetovë-8, Veles-7, Manastir-6, Ohër-1, Kavadar-4, Gostivar-11, Gjevgjeli-12, Strumicë-12, Kriva Pallankë-3, Radovisho-5, Koçan-18, Vallandov-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-4, Resnjë-1 dhe Negotinë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 104 raste të të shëruarve dhe katër pacientë të cilët kanë humbur betejën me Kovid-19. Një pacientë nga Shkupi i moshës 59 vjeçe, dy nga Gostivari, njëri 71 dhe 76 vjeç dhe një nga Struga i moshës 65 vjeçe.

Ngjarja paraprake

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto vendbanime

Ngjarja e ardhëshme

Man Utd nuk është më favoriti për Sancho

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian