Kovid 19 RMV/ 24 të vdekur, 990 raste të reja. Shërohen 382 pacientë

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 2655 testime të realizuara 990 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-378, Kumanovë-48, Dibër-6, Shtip-51, Prilep-55, Tetovë-39, Strugë-27, Veles-54, Manastir-44, Ohër-39, Kavadarc-24, Gostivar-54, Gjevgjeli- 16, Strumicë-19, Kriva Pallankë-3, Radovish-3, Krushevë-4, Koçan-27, Probishtip-2, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-4, Pehçevë-4, Berovë-9, Vallandovë-1, Vinic -10, Delçevë-8, Kratovë-3, Sveti Nikollë-11, Kërçovë-14, Resnjë-11 dhe Negotinë-19.

Instituti i  Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 382 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-116, Kumanovë-25, Dibër-1, Shtip-23, Prilep-31, Tetovë-29, Veles-20, Manastir-14, Gostivar-15, Gjevgjeli-6, Strumicë-8, Kriva Pallankë-4, Radovish -3, Krushevë-1, Koçan-16, Probishtip-1, Demir Hisar-3, Berovë-3, Vallandovë-2, Vinic-20, Delçevë-26, Kratovë-1, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-7 dhe Resnjë -1.

Ndërkaq 24 pacientë kanë humbur betejën me korona virusin.

Shkup-7, Kvadarc-3, Kërçovë-3, Strumicë-3, Manastir-2, Berovë-1, Dellçevë-1, Gositvar-1, Shtip-1, Prilep-1, Tetovë-1.

Ngjarja paraprake

Salihi: Atmosfera në skuadër është më e mirë se dy grumbullimet e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Çfarë është pozitiviteti toksik dhe pse është i keq për ju?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian