Kovid 19 RMV/ 2 të vdekur, 194 raste të reja. Shërohen 158 pacientë

Në 24 orët e fundit ministria e shëndetësisë ka regjistruar 141 raste pozitive me Kovid 19. 2 pacientë kanë humbur betejën me virusin, një nga Prilepi (80 vjeçar ) dhe një nga Velesi  (54 vjeçar).

Instituti i shëndetit publik ka regjsitruar 158 pacientë të shëruar.Numri i përgjithshëm i të infetkruarve shkon në 17977, i të shëruarve 14959, i të vdekurve 739.Për momentin raste aktive janë  2279.

Ngjarja paraprake

Sot dy të shëruar dhe një rast i ri me covid-91 në Malishevë

Ngjarja e ardhëshme

BE-ja nuk do të lejojë vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian