Kovid 19 RMV/ 15 të vdekur, 536 raste të reja.Shërohen 741 pacientë

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.662 teste, ndërsa janë regjistruar 536 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup-213, Kumanovë-18, Dibër-13, Shtip-13, Prilep-37, Tetovë-30, Strugë-23, Veles-17, Manastir-29, Ohër-18, Kavadar-23, Gostivar-13, Gjevgjeli-7, Strumicë-8, Kriva Pallankë-9, Radovish-10, Krushev-3, Koçan-6, Probishtip-1, Makedonski Brod-3, Pehçev-1, Berov-5, Vallandov-4, Vinicë-2, Dellçev-6, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-2, Resnjë-5, Negotinë-11.

Sot ndërruan jetë 15 persona, gjashtë pacientë nga Shkupi (73, 40, 70, 84, 72 dhe 62), dy nga Kumanova (66 dhe 64), dy nga Tetova (68 dhe 75), një pacient nga Ohri (64), dy nga Strumica (69 dhe 69), një nga Koçani (68) dhe një pacient nga Pehçeva (67). Pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 83.329

Ngjarja paraprake

Dollia e natës së Vitit të Ri me shpresën te vaksinat

Ngjarja e ardhëshme

Nëna vdes nga kanceri, djali dhe vajza nuk durojnë dot dhimbjen dhe vetëvriten

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian