Kovid 19 RMV/ 14 të vdekur, 307 raste të reja.Shërohen 658 pacientë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 854 testime dhe prej tyre 307 kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus. Sot, Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë shëruar 658 pacientë, ndërsa numri i viktimave mbetet ende i lartë ku vetëm sot janë shënuar 14 viktima. Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur shifrën e  90 124 personave, ndërsa janë 76 045 dhe kanë ndërruar jetë 2 768 të tjerë. Numri i rasteve aktive në vend është 11 311.

Ngjarja paraprake

Publikohen masat për Gjilanin pas kategorizimit të ri të komunave

Ngjarja e ardhëshme

Murray nuk do paraqitet në Australian Open

të fundit nga