Kovid 19 RMV/ 12 të vdekur, 161 raste të reja.Shërohen 154 pacientë

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 771 testime ndërsa janë regjistruar 161 raste të reja me koronavirus.
Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 154 pacientë të shëruar.
Në 24 orët e fundit 12 persona kanë humbur betejën kundër koronavirusit. Shtatë prej tyre nga Shkupit, një pacient nga Struga, një nga Manastiri, një nga Kavadari, një nga Tetova dhe një nga Prilepi.
Të gjithë pacientët kanë humbur jetën në kushte spitalore.

Ngjarja paraprake

Fermerët e Prizrenit përfitojnë lopë nga komuna

Ngjarja e ardhëshme

Merret vendimi për Jordan Pickford, pas ndërhyrjes horror ndaj Van Dijk

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian