Kovid 19/ Në Aerodrom mbi 500 raste aktive! Gjendja shqetësuese edhe në Qendër dhe Karposh

Ministria e Shëndetësisë, publikoi numrin e rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Sipas Raportit, janë evidentuar 594 raste të reja, numër ky rekord në vendin tonë, ndërsa 303 prej atyre rasteve janë regjistruar në qytetin e Shkupit.
Për momentin numri i rasteve aktive në Shkup 2515. Gjendja paraqitet alarmante në komunën e Aerodromit ku janë mbi 500 raste aktive.
Ja si është shpërndarja e rasteve në bazë të komunave:
Çair – 109
• Gazi Babë – 256
• Aerodrom – 505
• Karposh – 417
• Qendër -433
• Кisella Vodë – 296
• Gjorçe Petrov – 198
• Butel – 97
• Shuto Orizarë – 14
• Studeniçnë– 3
• Saraj – 16
• Haraçinë– 7
• Ilinden – 35
• Sopishtë– 17
• Çuçer Sandevë – 8
• Petrovecë – 13
• Zelenikovë – 7
Të huaj- 11
Pa vendbanim të caktuar-73

Ngjarja paraprake

Bie drastikisht shitja e banesave në Prishtinë, çmimet e tyre mbesin “në qiell”

Ngjarja e ardhëshme

Haziri bën thirrje të respektohen masat: Nëse nuk ruhesh, virusi mund të ta marrë jetën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian