“Kovid-19”, 6 viktima dhe 183 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 466 teste të kryera 183 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shëruar 1731 pacientë. Betejën me koronavirusin e kanë humbur 6 persona. Rastet aktive në vend janë afro 10.000.


Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Abdullah Kelmendi - veprimtar i shquar në Gjeneratës e Republikës! Regjimi serb e burgosi...

Ngjarja e ardhëshme

Mesut Ozil lë Arsenalin për Fenerbahçen

të fundit nga