Kovaçevski për dorëheqjen e Zekirit: E respektoj vendimin, është akt i përgjegjësisë politike!

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, ka thënë se e respekton vendimin e Muhamed Zekirit që të tërhiqet nga funksioni. Ai thotë se kjo është akt i përgjegjësisë politike.

“Pres procedurë transparente dhe të pavarur nga Prokuroria dhe organet gjyqësore si dhe respektim të preuzmimin të pafajësisë. Qeveria në kohë sa më të shkurt do të fillojë procedurën për përzgjedhje të sekretarit gjenera”, ka deklaruar për MIA, Kovaçevski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Këshillimi Kombëtar proces qesharak”, Berisha: Formularët u plotësuan në zyrat e PS

Story i radhës

Grubi uron komunitetin rom me rastin e Ditës Ndërkombëtare – 8 Prillit

Të fundit nga