Kovaçevski: 1.000 denarë shtesë për çdo pensionist për muajt mars, prill dhe maj

Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski, me anë të një postimi në facebook tha se pensionet e marsit me 1000 denarë shtesë do të fillojnë të paguhen nga 29 marsi.

Me këtë pagesë, siç thekson Kovaçevski, fillon realizimi i mbështetjes financiare për të gjithë pensionistët në kohë krize.

 

“Pas 1000 denarëve shtesë në llogarinë e tij do të marrë çdo pensionist për në mars, prill dhe maj. Kjo mbështetje financiare, së bashku me rritjen rekorde të pensioneve dhe metodologjinë e re janë investim për një jetë më cilësore të qytetarëve më të moshuar”, shkruan kryeministri Kovaçevski në Facebook.

Story i mëparshëm

Konferenca e përbashkët shkencore “Një komb, një gjuhë”

Story i radhës

Dikur nën urdhrat e tij, “Bimi” i UÇK-së dëshmitar në Speciale në rastin e Salih Mustafës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish