Kosovë, shqiptohen 482 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Vetëm brenda 24 orëve, 482 gjoba janë shqiptuar për qytetarët kosovarë që nuk respektuan masat ndaj parandalimit të përhapjes COVID-19.

Po ashtu janë shqiptuar 1 mijë e 216 tiketa trafiku.

Policia kosovare ka njoftuar se ka arrestuar 28 persona dhe 19 ka dërguar në mbajtje dhe 4 të tjerë janë dërguar në vuajtje të dënimit.

Ngjarja paraprake

Filipinet regjistrojnë mbi 3 mijë raste të reja me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

U infektua gjithë stafi, mbyllet qendra shëndetësore në Elbasan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian