Kosovë, Nasim Haradinaj sot para Speciales

Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj do të paraqitet sot në ora 15.00 në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, ka njoftuar Gjykata Speciale.

Haradinaj u arrestua më 25 shtator nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga një gjykatës i Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Besimi – Timonie: Mbështetje nga Franca për projekte për rritje të qëndrueshme ekonomike dhe mjedis jetësor

Ngjarja e ardhëshme

Janë regjistruar 593 kundërvajtje për mosmbajtje të maskave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian