Kosovë – Moldavi, publikohen formacionet zyrtare, Muriqi në sulm

Me fillim nga ora 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, zhvillohet ndeshje e fundit e Grupit 3 në Ligën C ndërmjet Kosovës dhe Modavisë, raporton KosovaPress.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për Kosovës sepse në rast se nuk pëson humbje, do ta shmangte rënien në një kategori më poshtë që është Liga D.

Këto janë formacionet zyrtare të dy skuadrave:

Kosova: Ujkani; Vojvoda, Rrahmani, Dresevic, Hadergjonaj; Shala, V.Berisha; Zhegrova, Celina, Kastrati; Muriqi

Moldavia: Namasco; Jardan, Efros, Armas, Platica; Cebotaru, Ionita; Spataru, Turcan, Reabciuk; Nicolaescu

Ngjarja paraprake

Dimitrov: Gjuha dhe identiteti nuk mund të jenë pengesë për integrimin

Ngjarja e ardhëshme

Kurti vazhdon mbështetjen për Bulliqin, 600 anëtarë të rinj i bashkohen VV-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian