Kosovë: Asnjë viktimë nga COVID-19, 54 të infektuar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar të martën se gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë vdekje nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri.

Sipas IKSHPK-së, gjatë 24 orëve, janë testuar 670 mostra dhe bazuar në rezultatet laboratorike janë regjistruar edhe 54 persona të infektuar me koronavirus.

Raste aktive aktualisht janë 1.457 ndërsa të shëruar nga sëmundja janë konfirmuar edhe 72 persona.

Që nga muaji mars në Kosovë janë infektuar 15.574 persona prej të cilëve 13.492 janë shëruar ndërsa 625 kanë vdekur.

Ngjarja paraprake

U hapën Kazinotë? Reagon Rama: Gënjeshtër e madhe…

Ngjarja e ardhëshme

Gir për MIA-n: Shpresoj në mbajtje të shpejtë të konferencës së parë ndërqeveritare, marrëveshjet dypalëshe të zbatohen në atmosferë të mirë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian