Kosova U21 – Anglia U21, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja U21 e Kosovës do të zhvillojë sonte ndeshjen e nëntë dhe të parafundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023.

“Dardanët” e rinj do të takohen me Anglinë U21. Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Anglezët janë liderë në Grupin G me 22 pikë dhe e kanë të siguruar pozitën e parë, si dhe pjesëmarrjen në Evropianin e vitit të ardhshëm.

Ndërsa, Kosova është e katërta në këtë grup me 11 pikë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lufta në Ukrainë/ Kryebashkiaku i Mariupolit: Kolera mund të vrasë mijëra njerëz, kufomat po helmojnë ujin e qytetit

Story i radhës

Dëftesat elektronike vetëm maqedonisht, MASH përgënjeshtron ASH-në (FOTO)

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish