Kosova – Suedia, formacionet zyrtare – “Dardanët” e nisin sonte lavdinë për Kupën e Botës

Kombëtarja e Kosovës do të ketë përball Suedinë sonte në ndeshjen e parë kualifikuese.

Kosova dhe Suedia ballafaqohen me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2022.

Pritet një ndeshje mjaft e vështirë për “Dardanët” kur dihet se Suedia tradicionalisht ka qenë në mesin e kombëtareve të respektuara evropiane.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Image
Ngjarja paraprake

Dhimbje që nuk falen!

Ngjarja e ardhëshme

Live në orën 20.45: Kosova - Suedia, ja formacionet 

të fundit nga

Reagon Milani

Pa mbushur ende 72 orë nga krijimi, Super Liga u braktis nga

AlbanianEnglishMacedonian