Kosova sot përballet me Turqinë

Vashat e Kosovës, dje kanë mbërritur në Turqi dhe janë akomoduar, duke e mbajtur edhe stërvitjen er fundit para ndeshjes së sotme kualifikuese për Euro 2021 kundër Turqisë.

Me plotë zell e entuziazëm Dardanet punuan në teknikat dhe taktikat e ndryshme të parashtruara nga ana e përzgjedhëses Afërditë Fazlija.

“Në prag të këtij dueli po mbretëron një atmosferë jashtëzakonisht e mirë në radhët e Kombëtares dhe emëruesi i përbashkët i shtabit teknik dhe i futbollisteve është se në ballafaqim me Turqinë do të japin gjithçka nga vetja për një rezultat pozitiv, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Kosova në këtë ndeshje vjen me shumë mungesa të futbollisteve cilësore por nuk do të thotë se Dardanet do të dorëzohen, përkundrazi do të luftojnë për fitore.

Kosova deri më tani ka tubuar 9 pikë nga gjashtë ndeshje.

Ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë zhvillohet nga ora 18:00.

Image
Ngjarja paraprake

Duda Balje mahnit me foton e fundit, e quajnë 19 vjeçare

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli kryen sulme ajrore ndaj Gazës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian