Kosova sonte zhvillon stërvitjen e parë para ndeshjes kundër Maqedonisë së Veriut

Kombëtarja e Kosovës zbret sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Dardanët do të nisin përgatitjet për ndeshjen e shumë pritur, të cilën e luajnë në Shkup.

Stërvitja e kombëtares së Kosovës do të zhvillohet me fillim nga ora 19:00, bën të ditur FFK.

Në këtë stërvitje do të lejohen të jenë të pranishme vetëm mediet, dhe atë për vetëm 15 minutat e para.

Jo të gjithë lojtarët e ftuar do të jenë të pranishëm në këtë seancë stërvitore. 

Ngjarja paraprake

Votuan Kodin Zgjedhor, Hajdari sulmon kolegët e opozitës: Janë rastësisht në Kuvend, u përpoqa ta ndaloja procesin

Ngjarja e ardhëshme

Pecas: Marrëveshja e ratifikuar ndërkombëtarisht nuk mund të ndryshohet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian