Kosova paraqet imazh të keq në Holandë dhe Angli, ja arsyeja

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq u përjashtua nga Kombëtarja e Kosovës pasi theu rregulloren e brendshme të skuadrës.

Dy raportime ka pasur për rastin në fjalë teksa fillimisht është thënë për grindjen me Zhegrovën, ndërsa më pas do të jepej varianti i dehjes së Muriqit.

Ky lajm ka bërë jehonë edhe tek mediat angleze e ato holandeze, pasi Muriç është në pronësi të Manchester Citxt , por i huazuar tek Williem 2 në Holandë.

“Arijanet Muriqi ishte masivisht i dehur kur u rikthye në Kosovë. Ai ka shkatërruar stërvitjen, çka ka detyruar Federatën e Kosovës ta përjashtojë nga skuadra”-shkruahet në raportimet.

Ngjarja paraprake

Gent Sejko: Pandemia ka ndikuar në rënien e punësimeve

Ngjarja e ardhëshme

Liverpooli në kërkim të mbrojtësve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian